Kaymakamımız Sayın Mustafa DİNÇ'in Kurban Bayramı Mesajı;
 
Kültürel değerlerimizin başında gelen, yardımlaşma ve dayanışmanın yoğun yaşandığı Kurban Bayramı; sağlam bir aile ve toplum yapısının oluşmasına ve dolayısıyla toplumsal barış ve huzurun korunmasına da önemli katkı sağlamaktadır.  Yüzyıllar boyunca bu topraklar üzerinde kardeşçe yaşayan milletimiz, bayramlar vasıtasıyla birbirlerine kenetlenerek, manevi değerlerimizi daha da kuvvetlendirmiştir.

Bugün devlet olarak bizlere düşen görev; gelenek ve göreneklerimizin kuşaktan kuşağa aktarılmasını sağlamak ve devamını getirmektir. 
Geçmişte olduğu gibi üzücü olayların üstesinden milletçe gelmesini bildik. Tıpkı tarihte ecdadımızın yaptığı gibi vatan hainleriyle mücadele ederek her geçen gün birbirine daha çok bağlı, vatanını, milletini ve bayrağını en üst seviyede tutan bir toplum olarak huzuru ve güveni topyekûn sağladık. Her ne yaşarsak yaşayalım bir ve diri olduğumuzu tüm dünyaya gösterdik. Son zamanlarda yaşadığımız üzücü olaylarda dahi ülke olarak gösterdiğimiz sağduyu, kenetlenme, milli ve manevi değerlerimize bağlılığımız Kurban Bayramı’nın manevi ikliminde daha da yoğunlaşacak, ülkemizde barış ve kardeşlik duygularının en güzel şekilde yaşanmasına vesile olacaktır.
 
Bu duygu ve düşüncelerle; Yenişarbademli’ li vatandaşlarımızın, tüm kamu görevlilerinin, sivil toplum kuruluşlarının, bayram süresince görevi başında olan çalışanlarımızın ve bayramı ilçemizde geçirmekte olan tüm misafirlerimizin Kurban Bayramı’nı en içten duygularımla kutlar, barış ve huzur getirmesini temenni ederim.
 
Mustafa DİNÇ
Kaymakam

 

 


Copyright ©2017 Yenişarbademli Kaymakamlığı Resmi web Sitesi 
Hükümet Konağı kat:3 e-mail: yenisarbademli@isparta.gov.tr Tel :0 246 431 42 00 fax: 44 12