ÖNCELİK HAYATIN ÖNCELİK YAYANIN
   06.02.2019  günü Sayın Kaymakamımız Cuma KILINÇ  İçişleri Bakanlığı  tarafından organize edilen trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin yaygınlaştırılması amacıyla Fatih İlk ve Orta Okulunun önünde gerçekleştirilen uygulamaya katıldı. Uygulamaya Sayın Kaymakamımız Cuma KILINÇ,İlçe Milli Eğitim Müdürü, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Amiri, ve diğer kurum ve kuruluşların idarecileri katıldı.
   Sayın Kaymakamımız burada  uygulamaya katılan Polis ve Jandarma görevlileriyle birlikte hem yayalara hem de araç sahibi vatandaşlara etkinliğinin amacını anlatan  broşür dağıttı. Fatih İlk ve Orta Okulu öğrencilerine  broşür dağıtan  Sayın kaymakamımız  öğrencilere  ailelerinin  trafikte yaptığı hatalar konusunda uyarmalarını söyledi.
    Sayın Kaymakamımız program hakkında yapmış olduğu konuşmasında’’ 2019 yılı İçişleri Bakanlığı tarafından yaya öncelikli trafik yılı ilan edildi.Tüm Türkiye’de olduğu gibi Yenişarbademli’de de  saat 12:00 -13:30 arasında Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın farkındalığını belirtmek için  bu etkinliği gerçekleştirildiğini söyledi.
 

 

 


Copyright ©2017 Yenişarbademli Kaymakamlığı Resmi web Sitesi 
Hükümet Konağı kat:3 e-mail: yenisarbademli@isparta.gov.tr Tel :0 246 431 42 00 fax: 44 12